Wiadomości z Zabrza

Przed nami V edycja Rajdu Śmiercioodpornych

  • Dodano: 2021-09-29 07:15, aktualizacja: 2021-09-29 07:39

Fantastyczna atmosfera, cały dzień niesamowitych, motoryzacyjnych atrakcji, imponująca trasa turystyczno-rywalizacyjna wytyczona po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi zmotoryzowanymi, ale także z własnymi słabościami – to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy piątej edycji Rajdu Śmiercioodpornych – Stowarzyszenie Śmiercioodporni we współpracy ze Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat. Impreza rozpocznie się 3 października o godz. 12.00 na placu manewrowym MotoRat przy ul. Knurowskiej w Zabrzu.

Spotkanie będzie jednocześnie imprezą urodzinową Ośrodka Szkolenia Kierowców MotoRat, który w tym roku obchodzi już dziesiątą rocznicę założenia i prowadzenia nauki jazdy, ale przede wszystkim ciągłego działania na rzecz zwiększania bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicach naszego miasta i regionu.

Na zakończenie Rajdu Śmiercioodpornych wystąpi Stuntera13, czyli Rafał Pasierbka – jeden z najlepszych stunterów motocyklowych na świecie, zwycięzca dziesiątek turniejów, w tym zdobywca Mistrzostwa Europy Stunt GP World Grand Prix, prestiżowych XDL Championship czy Stunt GP. W Zabrzu zaprezentuje wyjątkowy materiał na cześć 10-lecia MotoRat i pięciolecia Stowarzyszenia Śmiercioodporni.

W trakcie finału zaprezentuje się OSP Grzybowice, które pokaże w jaki sposób gasić pożary pojazdów, a chwilę później akustycznie wystąpi zespół Blue Dragonfly z Zabrza, który ma szeroki blues-rockowy repertuar.

Na czym polega Rajd Śmiercioodpornych?

To impreza dla każdego fana motoryzacji (bez względu na posiadany pojazd), który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie. W tym roku Rajd odbędzie się w dwóch kategoriach – kategorii jednośladowej dla każdego posiadacza motocykla lub motoroweru, bez względu na pojemność, miejsce produkcji czy dane techniczne; oraz w kategorii samochodowej – dla każdego chętnego, który wystartuje w naszej imprezie samochodem.

Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 13.00. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje kilkadziesiąt punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.

Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a metę wyznaczyliśmy również na placu manewrowym MotoRat. Tam też zorganizowany zostanie dodatkowy, premiowany punkt sprawnościowy z techniki jazdy, który odbędzie się właśnie na placu. Stawka będzie wysoka, bo można zdobyć nawet 10 punktów, które ostatecznie mogą zaważyć o rezultacie.

Na mecie dostępny będzie również grill, gdzie będzie można podgrzać sobie coś ciepłego w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie Rajdu.

Dla kogo przewidziana jest impreza?

Dopuszczalny jest udział na każdym jednośladzie: motorowerach (skuterach), maksiskuterach, motocyklach wszystkich pojemności i typów. W kategorii samochodowej wziąć udział może każdy samochód, który może legalnie poruszać się po polskich drogach.

Rajd Śmiercioodpornych rozpocznie się 3 października o godz. 13.00 na placu manewrowym MotoRat w Zabrzu przy ul. Knurowskiej. Uczestnictwo jest darmowe.

Przed nami V edycja Rajdu Śmiercioodpornych / fot. UM Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.