Wiadomości z Zabrza

Przed nami kolejny etap modernizacji sieci tramwajowej w Zabrzu

 • Dodano: 2021-01-18 08:15, aktualizacja: 2021-01-18 08:08

14 stycznia w zabrzańskim Ratuszu odbyło się spotkanie robocze w sprawie kolejnego etapu modernizacji sieci tramwajowej w Zabrzu.

Wzięli w nim udział: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes zarządu spółki Tramwaje Śląskie Bolesław Knapik oraz dyrektor ds. inwestycji spółki Tramwaje Śląskie Kazimierz Ladziński.

Razem ze spółką Tramwaje Śląskie przygotowujemy się do kolejnego etapu modernizacji sieci tramwajowej w naszym mieście – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Przebudowane zostanie torowisko w ciągu ul. Wolności od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki. To zadanie warte ponad 26 milionów złotych.

Trwające właśnie przygotowania do realizacji kolejnego etapu modernizacji torowisk wymagają współpracy wielu podmiotów, w tym m.in. Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu oraz Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zabrzu.

Zmodernizowana zostanie dwutorowa linia tramwajowa o łącznej długości 2760 m. To kolejny etap inwestycji, której łączna wartość wyniesie ponad 160 mln zł. Dzięki niej po zabrzańskich torowiskach będą mogły poruszać się tramwaje niskopodłogowe.

Przed nami kolejny etap modernizacji sieci tramwajowej w Zabrzu

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka Zabrza

  A ja myślę, że te komentarze piszą osoby, które same nie poświęciły nawet chwili, aby pomóc innym! Wymiana torowiska to BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ!!! Dziękujemy za kolejna inwestycję, która pomoże mieszkańcom.

 • Mieszkaniec

  A co z torowiskiem wzdłuż wolności w stronę zajezdni, przy oś pokoju?

 • Agusia

  Kiedy zrobione będzie torowisko w Mikulczycach bo jak się jedzie 3 w centrum człowiek się boi że ten tramwaj z torowiska zaraz wyskoczy zapraszamy by Pani prezydent raz się przyjechała 3az do końca

 • Mieszkaniec

  Zastanawiam się po co - skoro większość taboru jest w takim stanie że niewiele to zmieni.Niektóre tramwaje posiadają koła wystrugane z czegoś, a nie wytoczone. Z daleka słychać jak nadciąga ciężki sprzęt - aż budynki się trzęsą i to nie jest wina torowisk.Mam nawet jednego faworyta linii 3 - który w nocy to już bije wszelkie rekordy decybeli i nie ma na taki stan rzeczy h..a we wsi.

 • Barbara Buczynska

  To posłuchacie jak już zaczną i skończą torowisko remontować nic nie będzie słychać wiem bo mieszkam na bytomskiej i to samo było było a odkąd wyremontowali torowisko nic nie słychać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.