Wiadomości z Zabrza

Przed nami kolejne spotkania z cyklu "Kryminalne zagadki Śląska"

  • Dodano: 2021-06-23 11:45

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Kryminalne zagadki Śląska – reaktywacja”. Jest to projekt realizowany z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 czerwca, o godz. 17.00, w pubie Oficyna przy ul. Wolności 211. Tym razem gościem specjalnym będzie Maciej Siembieda. olski pisarz i reportażysta, trzykrotny laureat „polskiego Pulitzera” – nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż. Autor między innymi cyklu z Jakubem Kanią w roli głównej oraz takich książek jak: “Gambit”, “Reportaż po polsku”, “Pośmiertny zjazd absolwentów” czy “Podwieczorek oprawców”.

Na projekt „Kryminalne zagadki Śląska” składają się wydarzenia mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa (spotkania autorskie, warsztaty literackie), jak i nowatorską (warsztaty fotograficzne, StandUpy). Wszystkie one mają podstawowe zadanie: zaprosić do biblioteki nowych czytelników, którym przez pryzmat powieści kryminalnych pokazuje się, że czytanie książek może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu. W ramach projektu są też realizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Odpowiednio i w ciekawy sposób przedstawiona literatura kryminalna może być początkiem ich stałych i długoletnich kontaktów ze słowem pisanym.

Przed nami kolejne spotkania z cyklu "Kryminalne zagadki Śląska"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również