Wiadomości z Zabrza

Przed nami Janosch uRodziny

  • Dodano: 2020-03-05 08:30, aktualizacja: 2020-03-04 09:35

Zapraszamy do kolejnego wspólnego świętowania, tym razem już 89. urodzin Horsta Eckerta, czyli Janoscha!  Jednego z najpopularniejszych autorów bajek dla dzieci, honorowego obywatela naszego miasta.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji związanych z obchodami kolejnej rocznicy urodzin Horsta Eckerta.

Świętowanie rozpocznie się 11 marca, czyli w dniu urodzin Jubilata

 W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu przy ul. Cmentarnej 7 odbędzie się dziecięcy plener plastyczny „Janosch – Drogowskazy”, który będzie inspirowany dziełami popularnego autora.

Na finał urodzin, który zaplanowano 21 marca, zorganizowana zostanie bezpłatna wycieczka „Śladami Janoscha”. Oprowadzać będzie Dariusz „Gryzok” Walerjański, który pokaże najważniejsze miejsca w Zabrzu związanie z Horstem Eckertem: pozostałości ulicy Piekarskiej, kościół pw. św. Jadwigi, szkołę na Zandce, stalowy dom czy fragmenty ulicy Wolności. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 marca (decyduje kolejność) w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ul. Brodzińskiego 4 (tel.: 32 271 04 74, e-mail: copzabrze@gmail.com).

Niestety impreza „Janosch wśród dzieci”, planowana pierwotnie na 9 marca w Teatrze Nowym w Zabrzu, z przyczyn niezależnych od organizatora została przełożona. O nowym terminie spektaklu przygotowanego przez dzieci z zabrzańskich przedszkoli i szkół poinformujemy w najbliższym czasie.

Przed nami Janosch uRodziny

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.