Wiadomości z Zabrza

Przed nami festyn "Bezpieczne Eco Śródmieście" przed CH Platan

  • Dodano: 2022-09-09 09:45

Festyn „Bezpieczne Eco Śródmieście" przed CH Platan. Główną atrakcją I Rajd Zabrzański samochodów zdalnie sterowanych

Festyn „Bezpieczne Eco Śródmieście" już w niedzielę

W najbliższą niedzielę 11 września przed Centrum Handlowym Platan w Zabrzu odbędzie się Festyn Edukacyjno-Rekreacyjny „Bezpieczne Eco Śródmieście". W ramach imprezy odbędzie się m.in. pierwszy zabrzański rajd samochodów zdalnie sterowanych, a także pokazy ratownictwa drogowego oraz występy artystyczne. Przygotowano także moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Śląska Liga Rajdowa RC zawita do Zabrza z inicjatywy Rady Dzielnicy Śródmieście #wspolniedlasrodmiescia. To będzie pierwszy tego typu rajd samochodów zdalnie sterowanych w mieście. Od godziny 9:00 organizatorzy rozpoczną układanie trasy, która poprowadzona zostanie po kostce brukowej na parkingu CH Platan. Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na godzinę 10:00.

– Zapisy do historycznego I Rajdu Zabrzańskiego rozpoczęliśmy pod koniec sierpnia i trwały do minionej środy, 7 września. Wiemy już, że do zawodów swój akces zgłosiło ponad 50 uczestników. W niedzielę czeka nas pasjonująca rywalizacja w czterech klasach – Junior, Kadet, WRC oraz 2WD. W kategorii Junior mogą startować dzieci do skończonego 10 roku życia, tylko modelami samochodów w skali 1:10. W kategorii kadet wystartuje młodzież w wieku od 10 do 16 roku życia. Sama trasa będzie składała się z 7-8 odcinków specjalnych. Co istotne, I Rajd Zabrzański będzie punktowany do klasyfikacji generalnej Śląskiej Ligi Rajdowej RC – zapowiada Sławomir Kuchta, organizator wydarzenia.

Z przygotowaną przez organizatorów trasą na parkingu CH Platan będzie mógł się zmierzyć każdy chętny. Wystarczy pojawić się na miejscu wydarzenia z własnym modelem samochodu w skali 1:10.

I Rajd Zabrzański zakończy się około godziny 16:00. Ale na tym nie koniec atrakcje w ramach Festynu Edukacyjno-Rekreacyjnego „Bezpieczne Eco Śródmieście". – To będzie dzień pełen emocji i dobrej zabawy. Na specjalnie przygotowanej scenie odbędą się między innymi występy artystyczne dzieci z zabrzańskich przedszkoli, a także Solistów i Zespołów ze Szkoły Muzycznej YAHAMA. Odbędą się również pokazy tańca Break Dance Szkoły Art Space oraz Grupy Crazy Monkeys, koncerty zespołów Mainusch Project oraz VUKK i Snake Traser. Z kolei kluby sportowe Yoshinkan Seiseikai Aikido oraz Krav Maga SAGOT zaprezentuję pokazy sztuk samoobrony, a przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Pogotowania Ratunkowego – pokaz ratownictwa drogowego. Będzie można przy okazji zobaczyć motocykle Policji i Ratownictwa Drogowego – informuje Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Ponadto przed CH Platan powstanie strefa gastronomiczna z food truckami, ice cream truckami, watą cukrową, popcornem oraz zimnymi i ciepłymi napojami. Dla dzieci przygotowana zostanie strefa zabawy, w tym m.in. zamki i dmuchańce. Podczas festynu będzie można także oznakować swój rower bądź hulajnogę.

Harmonogram wydarzenia:

  • od 10:00 d0 16:00 – I Rajd Zabrzański Śląskiej Ligi Rajdowej RC
  • 15:00 – występy z grup dzieciaków z Przedszkoli
  • 16:00 – występy Solistów i Zespołów ze Szkoły Muzycznej YAMAHA
  • 17:00 – pokaz tańca Break Dance Szkoły Art Space oraz Grupy Crazy Monkeys
  • 18:00 – koncert Mainusch Project
  • 19:00 – koncert VUKK & Snake Traser
Przed nami festyn "Bezpieczne Eco Śródmieście" przed CH Platan

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również