Wiadomości z Zabrza

Przed nami bieg "Cisnymy na wieża po ćmoku"!

  • Dodano: 2023-03-15 07:45, aktualizacja: 2023-03-15 08:01

Już 14 kwietnia odbędzie się druga edycja biegu „Cisnymy na wieża” organizowanego przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza w obiekcie Carboneum przy ul. Jana Zamoyskiego 2. Chętni mogą zgłosić swój udział tylko do końca marca za pośrednictwem specjalnego formularza.

Bieg "Cisnymy na wieża"

Meta biegu zlokalizowana będzie w kawiarni „Kelnerzy na Wieży”, a na zawodników czekać będzie do pokonania siedem pięter, czyli 130 schodów. Udział wziąć mogą zarówno profesjonalni biegacze, jak i pasjonaci. Jak przekonują organizatorzy, akcja ma na celu promowanie biegania jako jednej z najlepszych form aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasz organizm, a także może być znakomitą formą relaksu. Wśród zalet tego sportu wymieniają również: poprawę pracy najważniejszych narządów wewnętrznych, zmniejszenie ryzyka zawału, wzmocnienie odporności, zrzucenie nadwagi, poprawę kondycji, wzmacnianie mięśni kręgosłupa, kości i stawów oraz zapobieganie cukrzycy.

Zapisy w formie elektronicznej będą się odbywały poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej: https://elektronicznezapisy.pl/event/8021.html do 31 marca, do godz. 24.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również