Wiadomości z Zabrza

Przed nami akcja "Sprzątamy Zabrze"

  • Dodano: 2023-09-13 07:15, aktualizacja: 2023-09-13 07:29

Od 18 do 23 września w naszym mieście będzie trwała akcja zbierania odpadów komunalnych pn. „Sprzątamy Zabrze”. Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznej akcji Sprzątania Świata 2023.

Sprzątanie świata 2023

Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców Zabrza. Konkurs ma na celu kształtowanie wśród zabrzan poczucia wspólnej odpowiedzialności za czystość i porządek w najbliższej okolicy. Ponadto akcja zmierza do zwiększenia świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, zarówno dorosłych, jak i dzieci w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, w szczególności właściwej ich segregacji.

Organizatorem konkursu jest Miasto Zabrze, a koordynatorem Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Partnerami akcji są: FCC Polska Sp. z o.o. oraz Alba.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Śląskim Parku Recyklingu (Zabrze, ul. Cmentarna 19F). W związku z tym podczas finału wydarzenia możliwe będzie zwiedzenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów mieszczącego się przy ul. Cmentarnej 19 F.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zgłosić swoją drużynę do 15 września do Wydziału Gospodarowania Odpadami Komunalnymi (w formie papierowej) bądź mailowo na adres: sekretariat_gok@um.zabrze.pl

Szczegółowe informacje dot. wydarzenia znajdziecie Państwo pod adresem: https://miastozabrze.pl/dla-mieszkancow/odpady-komunalne/inne/segregacja-odpadow-wyszukiwarka-odpadow/ oraz https://www.fcc-group.eu/polska/eko-edukacja/odwiedz-nas.

Przed nami akcja "Sprzątamy Zabrze"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również