Wiadomości z Zabrza

Projekt "Własna firma Twoją drogą do sukcesu"

  • Dodano: 2010-07-16 14:00

Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice" Sp. z o.o. realizuje projekt "Własna firma Twoją drogą do sukcesu" w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

 

DOTACJE NA WŁASNY BIZNES!
Masz do 25 roku życia lub jesteś powyżej 45 roku życia? Myślisz o założeniu własnej firmy, ale brakuje Ci pieniędzy? Chciałbyś otrzymać nawet 37 tys. zł na ten cel? Park Naukowo-Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o.  ma dla Ciebie rozwiązanie!


1 lipca 2010r. ruszył  w Gliwicach projekt "Własna firma Twoją drogą do sukcesu" (realizowany do 31 października 2011 r.) w ramach Działania 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia"  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Przedsięwzięcie ma na celu dofinansowanie 20 nowopowstających mikroprzedsiębiorstw  tworzonych na terenie naszego województwa. Adresatami są osoby w wieku do 25  roku życia oraz powyżej 45 roku życia (zameldowane na Śląsku na pobyt stały lub czasowy), które w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej. Skorzystają one ze wsparcia w ramach projektu zarówno, jeśli pracują, jak i wówczas, gdy są nieaktywne zawodowo. W połowie lipca uruchomiona zostanie strona internetowa projektu "Własna firma Twoją drogą do sukcesu". W sierpniu planujemy rozpoczęcie rekrutacji do projektu. Zachęcamy zainteresowanych uczestnictwem w projekcie do przygotowywania opisów swoich pomysłów na biznes - przydadzą się w trakcie rekrutacji.

Zakwalifikowani uczestnicy projektu (40 osób) będą mogli ubiegać się o otrzymanie bezzwrotnego, jednorazowego dofinansowania w wysokości do 37 tysięcy złotych na zakup środków trwałych, obrotowych i na promocję.  Każdy z uczestników projektu będzie mógł skorzystać również z półrocznego wsparcia pomostowego oraz z przedłużonego wsparcia pomostowego (przeznaczone na obligatoryjne opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.  Jednym z warunków ubiegania się o taką wsparcie finansowe i pomostowe będzie udział w szkoleniach i doradztwie.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu "Własna firma Twoją drogą do sukcesu"
Biuro Projektu Park Naukowo-Technologiczny „TECHNOPARK GLIWICE” Sp. z o.o. , ul. Konarskiego 18 C, 44-100 Gliwice (pok. 1-1), tel. 032-335-85-10 lub e-mail. 62@technopark.gliwice.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również