Wiadomości z Zabrza

Premier Mateusz Morawiecki w Zabrzu mówił o rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej

  • Dodano: 2019-08-05 13:30, aktualizacja: 2019-08-06 10:32

Dziś w Zabrzu Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka uczestniczyli w konferencji dotyczącej programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

W spotkaniu na Arenie Zabrze poruszono temat inwestycji w infrastrukturę sportową, m.in. przebudowy boiska treningowego przy stadionie Górnika Zabrze S.S.A. oraz modernizacji Hali MOSiR Zabrze.

Żeby nowe sportowe talenty się pojawiały, musimy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju. Dlatego razem z miastem Zabrze i Ministerstwem Sportu i Turystyki wspieramy działania o charakterze całorocznej infrastruktury sportowej. Jest to jedna z części naszych działań, które zmierzają do tego, żeby młodzież mogła trenować na zasadach podobnych, jak ich rówieśnicy w bogatszych krajach zachodu i południa Europy - mówił Mateusz Morawiecki. - Chcemy pomagać wyławiać perły! Chcemy pomagać w trenowaniu talentów, które są pośród nas. Kiedyś sądzono, że perły można tylko poławiać, teraz wiemy, że można je również niejako tworzyć. Poprzez tego typu inwestycje w infrastrukturę sportową, chcemy pomagać naszym wspaniałym, młodym zawodnikom - dodał premier.

Według informacji przekazanych przez przedstawicieli rządu w latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło łącznie na inwestycje w całej Polsce ok. 2,3 mld zł. Pozwoliło to wybudować lub zmodernizować ok. 6 000 obiektów sportowych.

W ramach rozwoju lokalnej infrastruktury treningowej i sportowej robimy bardzo wiele inwestycji w całej Polsce. W ostatnich trzech latach wykonaliśmy około 6 tysięcy takich inwestycji na kwotę powyżej 2 miliardów złotych. To statystyka ogólna, ale ludzi interesuje przede wszystkim to, co dzieje się w środowiskach lokalnych - miastach i miasteczkach. Tutaj w Zabrzu będziemy inwestowali dodatkowo ponad 2 miliony złotych, właśnie w infrastrukturę treningową. Po to, aby piłkarze mogli godnie trenować - mówił Premier.

Na koniec spotkania Premier oraz Minister Sportu otrzymali pamiątkowe koszulki Górnika Zabrze ze swoimi nazwiskami.

Premier Mateusz Morawiecki w Zabrzu mówił o rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.