Wiadomości z Zabrza

Prace wre! Trwa budowa Trybuny Zachodniej Areny Zabrze [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-08-24 14:30, aktualizacja: 2023-10-10 14:03

Trwa budowa Zachodniej Trybuny zabrzańskiego stadionu przy ul. Roosevelta. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z placu budowy Trybuny Zachodniej na Arenie Zabrze

Budowa "czwartej trybuny". Jakie prace są wykonywane?

Umowa na budowę czwartej trybuny Areny Zabrze podpisana została w czerwcu br. z wykonawcą, firmą Mostostal Zabrze GPBP S.A. Stara trybuna została już wyburzona i nie ma po niej śladu. Pod koniec lipca na teren stadionu wjechał ciężki sprzęt, a wykopy zostały zabezpieczone za pomocą stalowych ścian. Niedawno rozpoczęto prace nad utworzeniem zbiornika retencyjnego, który ma umożliwić zbieranie i wykorzystanie deszczówki. Rozpoczęto również wykonywanie płyt fundamentowych. 

– Obecnie trwa ekipa budowlana prowadzi wykopy, budowana jest kanalizacja podposadzkowa oraz układane zbrojenie płyty fundamentowej – czytamy w mediach społecznościowych Areny Zabrze.

Trybuna Zachodnia już w 2024 roku!

Nowa trybuna ma zwiększyć liczbę miejsc na stadionie z dotychczasowych 24,5 tys. do ok. 32 tys. Dodatkowo w nowej trybunie znajdą się: szatnia z kompleksem odnowy biologicznej, siedziba Muzeum Sportu Zabrzańskiego, Klubu Biznesu z restauracją i loże biznesowe, pomieszczenia biurowe oraz stanowiska obsługi medialnej. Inwestycja warta jest ok. 45 mln zł. Wykonawca ma 12 miesięcy od podpisania umowy na zakończenie wszystkich prac.

W naszej galerii możecie zobaczyć najnowsze zdjęcia z placu budowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również