Wiadomości z Zabrza

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Zabrzu. 38-latka trafiła do szpitala

  • Dodano: 2024-06-06 10:00

Groźny wypadek na ulicy 3 Maja w Zabrzu. 5 czerwca br. 79-letni mężczyzna kierujący samochodem potrącił na przejściu dla pieszych 38-letnią kobietę, która z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

79-letni kierowca potrącił pieszą na przejściu w Zabrzu

Do zdarzenia doszło po południu 5 czerwca na ruchliwej ulicy 3 Maja w Zabrzu. Jak wynika z ustaleń policji, 79-letni kierowca Hyundai'a potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 38-latkę. W wyniku zderzenia kobieta upadła, doznając złamania nogi oraz urazu głowy. Natychmiast po zdarzeniu na miejsce przybyły służby ratunkowe, które udzieliły poszkodowanej pierwszej pomocy, a następnie przewiozły ją do szpitala.

"W wyniku tego zdarzenia potrącona 38-letnia kobieta doznała obrażeń kończyny dolnej oraz urazu głowy. Została przewieziona do szpitala. Sprawcy zabrano prawo jazdy" – poinformował oficer zabrzańskiej policji, mł. asp. Sebastian Bijok,

Sprawą zajmuje się obecnie wydział kryminalny, który prowadzi dochodzenie w celu ustalenia dokładnych przyczyn i przebiegu zdarzenia. Policja przypomina o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowaniu wzmożonej uwagi, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Maxio

    Sama jestem już wiekowa ale skóra mi cierpnie jak widzę tych " staruszkow za kierownicą " Zrobić obowiązkowe testy sprawności Refleks u starca czy staruszki jest podstawą do zachowania prawa jazdy????

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również