Wiadomości z Zabrza

Poszukiwany listem gończym zatrzymany po 13 latach!

  • Dodano: 2022-06-07 07:30, aktualizacja: 2022-06-07 07:47

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 48-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. 48-latek ukrywał się przed organami ścigania 13 lat, posługując się fałszywymi danymi. Został zatrzymany i odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna był świadomy tego, że jest poszukiwany i od 13 lat ukrywał się przed organami ścigania

Ustalenie miejsca pobytu mężczyzny nie było łatwe, gdyż jak się okazało, 48-latek na dłuższy czas wyjechał na Ukrainę, gdzie wyrobił sobie paszport, zmieniając istotnie pisownię swoich danych osobowych. Po powrocie do Polski jedynym dokumentem, jakim się posługiwał, był paszport. W momencie ustalania tożsamości poszukiwany miał udawać swojego "brata" którego wymyślił i tak tłumaczył podobieństwo do siebie samego. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem osób, doprowadziły jednak do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny i jego zatrzymania.

48-latek został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscu swojego zamieszkani na terenie powiatu tarnogórskiego. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się za "brata". Policjanci mieli jednak dokładną wiedzę na temat sposób jego działania. Zatrzymany do ostatniej chwili twierdził, że jego zatrzymanie jest pomyłką. Dopiero gdy pobierano od niego odciski palców, przyznał, że rzeczywiście jest osobą poszukiwaną. Teraz 48-latak czeka kara 2 lat pozbawienia wolności, które orzeczono wobec niego za oszustwo.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.