Wiadomości z Zabrza

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dot. odbioru i zagospodarowania odpadów

  • Dodano: 2020-05-14 09:00

Nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Zabrze”.

Swoje propozycje przedstawiły dwa podmioty: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. oraz konsorcjum firm FCC Polska Sp. z o.o i Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zabrzu.

Ceny ofert przekraczają kwotę, jaką Zabrze zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia

Niestety ceny obydwu ofert nieznacznie przekraczają kwotę, jaką Zabrze zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Zgodnie z art. 85 ust 1 p.z.p. termin na wykonanie wszystkich czynności w przedmiotowym przetargu wynosi do 90 dni.

Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Zabrzu dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej rozstrzygnąć postępowanie. Wykonawcy mają możliwość złożenia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (organu rozstrzygającego spory w zakresie zamówień publicznych), która w tej sytuacji podejmie ostateczną decyzję. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • ŁADO

    NIECH ALBA ZACZNIE ZABIERAĆ ODPADY W ZABRZU I BEDZIE CZYSTO

  • Yorg

    Stara zasada: witamy was - mamy was. Zaczęło się od bodajże 10 zł od osoby , a teraz jest już 27.Nie rozumiem takiego postępowania, można się pomylić o kilka procent do tego dodać stopień inflacji i to daje wzrost ceny. Na dodatek z moich śmieci firma odzyskuje plastik i energię. To jest jaqwne drenowanie kieszeni. UM powinien żądać dokłaqdnych wyliczeń kosztów wywozu i porównywać je z poprzednimi kosztami. Przecież koszt paliwa znacznie zmalał, co w żaden sposób nie przekłada się na cenę odbioru śmieci.Po co się wysilać, przecież końcowy klient i tak będzie musiał zapłacić, bo nie ma innego wyjścia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.