Wiadomości z Zabrza

Ponad 4,5 tys zł na rzecz Igi. Podsumowanie „Ślązisz Stand Up – Charytatywnie” [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-09-15 13:30

W sobotę 11 września w zabrzańskim Pubie Oficyna odbyło się wydarzenie „Ślązisz Stand Up – Charytatywnie”, podczas którego uzbierano ponad 4,5 tysięcy na rehabilitację 13-letniej Igi.

„Ślązisz Stand Up – Charytatywnie” na rzecz Igi

Wydarzenie  „Ślązisz Stand Up – Charytatywnie” zostało zorganizowane przez działającą na terenie Zabrza organizację Miasto Marzeń. Jego celem było wsparcie finansowe młodej mieszkanki Zabrza – Igi Wawrzynkiewicz, która wymaga kosztownej rehabilitacji. 13-latka od wczesnego dzieciństwa choruje na szereg chorób, które uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie. Rodzice Igi nie są w stanie zapewnić jej wymaganej opieki lekarskiej, ponieważ turnusy rehabilitacyjne i specjalistyczne sprzęty są bardzo drogie.  

Podczas wydarzenia łącznie uzbierano kwotę 4553 zł i 12 gr, która w całości zostanie przekazana na rzecz Igi. Dodatkową motywacją do wpłacania datków, była obietnica złożona przez jednego z organizatorów. Łukasz Kowalkowski obiecał, że zgoli na scenie wąsy, jeśli uzbierana kwota przekroczy 4 tysiące. Udało się uzbierać nawet więcej i zgodnie z tym, co zapowiedział, spełnił obietnicę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.