Wiadomości z Zabrza

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Zabrzu ma już 35 lat

  • Dodano: 2019-09-27 10:45

25 września Oddział Miejski w Zabrzu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków obchodziło jubileusz 35-lecia działalności oraz Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, którego motywem w latach 2018-2019 jest „Rodzina i cukrzyca”.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym m.in. zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, współpracujący ze stowarzyszeniem lekarze i farmaceuci, zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe z Zabrza i sąsiednich miast, a także osoby wspierające chorych na cukrzycę oraz członkowie PSD z rodzinami.

Stowarzyszenie działa prężnie od lat, wspierając osoby chore na cukrzycę i edukując zabrzan pod kątem profilaktyki tego schorzenia – stwierdził podczas spotkania wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski. – Jesteście Państwo przykładem, że mądrze postępując można z cukrzycą prowadzić satysfakcjonujące, aktywne życie.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali okolicznościowych, dyplomów, podziękowań i tytułów „Przyjaciel diabetyka” członkom stowarzyszenia i zasłużonym gościom. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej UM Zabrze Czesława Winecka oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem UM Zabrze Anna Wyleżoł. Medal okolicznościowy z okazji 35-lecia PSD w imieniu prezydent Zabrza odebrał wiceprezydent Lewandowski. Dyplomem uhonorowano również Czesława Zdechlikiewicza z Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu.

Wszystkich, którzy niosą pomoc potrzebującym i współpracują z nami przez długie lata, pomagając w codziennej pracy, jaką wykonujemy na rzecz ludzi chorych i całego społeczeństwa, staramy się nagradzać odznaczeniami, dyplomami, podziękowaniami i po prostu słowem „dziękuję” – podkreślała prezes zabrzańskiego oddziału PSD Elżbieta Godyń. – Zasilacie nas Państwo cennymi radami, ogromną wiedzą i również pozytywną energią jakże potrzebną do funkcjonowania naszego stowarzyszenia.

 Uroczystość uświetnił pokaz kapeluszy członkiń Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które przygotowały na tegoroczny Dzień Kapelusza. Jubileusz zakończył wykład prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka, specjalisty z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii i hipertensjologii. W trakcie spotkania wykonywano też profilaktyczne pomiary poziomu cukru we krwi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również