Wiadomości z Zabrza

Policyjny dozór dla 31-letniego zabrzanina za rozbój

  • Dodano: 2022-03-21 08:30, aktualizacja: 2022-03-21 08:44

31-letni zabrzanin, który konflikt ze znajomym postanowił rozwiązać przy pomocy kastetu i gróźb, został zatrzymany przez kryminalnych z zabrzańskiej komendy. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia.

31-latek groził kastetem i zażądał 100 złotych

Do zdarzenia doszło na ulicy Moniuszki, w minioną środę około godziny 18.00. 31-letni mężczyzna napadł na znanego mu 24-latka, ponieważ ten miał z nim konflikt, dotyczący tego, że wcześniej 24-latek miał go obrazić. Podejrzany, używając kastetu, zastraszył 24-latka i zmusił go do dania mu pieniędzy, aby jak stwierdził "sprawa była między nimi załatwiona". Za zostawienie w spokoju zażądał 100 złotych, jednak pokrzywdzonym miał tylko 70 złotych, więc tym zadowolił się sprawca.

Zawiadomiona o zdarzeniu zabrzańska policja zatrzymała podejrzanego i osadziła w policyjnym areszcie. W trakcie czynności zabezpieczono również kastet, którym miał grozić sprawca. Podczas przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na czas prowadzonego postępowania, śledczy zastosowali wobec 31-latka policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat więzienia.

        

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również