Wiadomości z Zabrza

Policyjna prelekcja podczas półkolonii

  • Dodano: 2022-07-07 07:45, aktualizacja: 2022-07-07 07:52

Trwa wakacyjna kampania profilaktyczna „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. W ramach tego przedsięwzięcia, policyjni profilaktycy prowadzą prelekcje dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw i wypoczynku. Tym razem zabrzańscy mundurowi gościli w Parku 12C Sztolni Królowa Luiza, gdzie spotkali się z uczestnikami zorganizowanych tam półkolonii.

Policyjne prelekcje dotyczące bezpiecznych wakacji

Jak sama nazwa wskazuje, kampania "Bezpieczne wakacje" i „Kręci mnie bezpieczeństwoŚnad wodą” zorientowane są na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Ważny element tych przedsięwzięć stanowią policyjne prelekcje dotyczące bezpiecznych wakacji. Mundurowi zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzają dzieci w dyżurujących przedszkolach oraz szkoły podstawowe, a także innych placówkach, w których prowadzone są letnie zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Tym razem policjanci z zabrzańskiej drogówki oraz policyjny profilaktyk odwiedził Park 12C, gdzie spotkali się z dziećmi biorącymi udział w  półkoloniach. W trakcie spotkania profilaktyk przekazał słuchaczom wiele ważnych informacji i porad dotyczących bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Rozmawiano przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania dzieci w domu pod nieobecność dorosłych opiekunów oraz o bezpieczeństwie dzieci podczas pobytu w lesie i nad wodą. Poruszono także temat właściwej reakcji osoby, która napotkała dzikie lub agresywne zwierzę.

- Wierzymy, że tego rodzaju prelekcje i pogadanki przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - czytamy w komunikacie policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.