Wiadomości z Zabrza

Policjant zatrzymał kierowcę pod wpływem w drodze na służbę

  • Dodano: 2021-03-29 13:45

Czujność i szybka reakcja zabrzańskiego policjanta z Zespołu Wywiadowców zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. 46-latek, który jechał „zygzakiem” miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjant ruszył za nim i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę.

Policjantem jest się przez całą dobę

Tym razem udowodnił to zabrzański policjant, który na co dzień pełni służbę w Zespole Wywiadowców zabrzańskiej komendy. Policjant, jadąc do pracy, zabrzańskim odcinkiem DK88, zauważył suzuki, które na prostym odcinku drogi nie potrafiło utrzymać toru jazdy. Takie manewry wzbudziły podejrzenia stróża prawa, że kierujący tym samochodem może być nietrzeźwy, dlatego ruszył za nim. Kiedy zrównał się z samochodem, kierującym okazał się znany mu osobiście 46-latek, którego w przeszłości zatrzymywał już za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjant nawiązał kontakt wzrokowy z kierującym, okazał mu odznakę i legitymację, po czym gestem nakazał 46-latkowi zatrzymanie się. Gdy suzuki zatrzymało się, mundurowy podbiegł do pojazdu i polecił kierowcy otwarcie drzwi. Gdy ten je otworzył, policjant wyczuł od siedzącego w środku mężczyzny silną woń alkoholu. Kierujący suzuki 46-latek nie ukrywał, że spożywał alkohol.

Po przyjeździe na miejsce patrolu gliwickiej drogówki i przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu okazało się, że 46-latek miał w organizmie blisko 2 promile. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

To kolejny przykład, gdzie czujność policjanta w czasie wolnym od służby przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiednim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.