Wiadomości z Zabrza

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców w zaledwie trzy dni

  • Dodano: 2019-08-14 10:15

Aż czterech nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali zabrzańscy policjanci.

Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata.

Czynności w sprawach trwają

W ciągu ostatnich 3 dni policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali aż 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Kontrole trzeźwości prowadzone są nie tylko w ramach akcji policyjnych „Trzeźwość”, ale również w czasie kontroli drogowych. Każdy policyjny radiowóz wyposażony jest w urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci zabrzańskiej drogówki posiadają urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie kierującego. Te środki, a także determinacja policjantów pozwala na eliminowanie kierujących, którzy jadąc pod wpływem alkoholu, są zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ul. Nad Kanałem

34-letni mężczyzna nie posiadając wymaganych uprawnień, kierował samochodem marki Honda. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,62 promila alkoholu w organizmie.

 

Do drugiego zdarzenia doszło na ul. Struzika

Tam 27-letni mężczyzna kierujący oplem spowodował kolizje z innym pojazdem. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kierujący miał 1,52 promila alkoholu w organizmie.

Trzecie zdarzenie dotyczyło 50-letniego kierowcy motoroweru marki Barton, który jadąc swoim jednośladem przez ul. Narutowicza miał w organizmie 0,76 promila alkoholu.

Ostatni z zatrzymanych to rekordzista naszego zestawienia z trzech ostatnich dni. Był nim 49-letni kierowca skody, który poruszając się po ul. Gen. Charlesa De Gaull’a miał w organizmie 1,88 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Karol

    nie wiem co Ci ludzie mają w głowach... pijaczkom nawet yanosik nie pomoże, więc niech policja czatuje

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.