Wiadomości z Zabrza

Policjanci, z pomocą drona, odnaleźli zaginionego 82-latka

  • Dodano: 2022-08-04 07:30, aktualizacja: 2022-08-04 07:40

Zabrzańscy policjanci od poniedziałku poszukiwali zaginionego 82-letniego mieszkańca Zabrza. W działania zaangażowano również policjantów z katowickiego oddziału prewencji oraz policyjnego drona ze Sztabu Policji KWP w Katowicach. Dzięki wspólnie podjętym działaniom, wczoraj odnaleziono zaginionego mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala.

W poniedziałek rano 82-letni mieszkaniec Zabrza wyszedł z domu

Gdy długo nie wracał i rodzina nie mogła nawiązać z nim kontaktu, zawiadomiono miejscowych policjantów. Rozpoczęto poszukiwania, do których zaangażowano również mundurowych z katowickiego oddziału prewencji i drona ze Sztabu Policji w KWP w Katowicach. To właśnie jego operator odnalazł i wskazał lokalizację zaginionego mężczyzny. Natychmiast w to miejsce ruszyli zabrzańscy policjanci, którzy zauważyli mężczyznę w cieku wodnym na zalesionym terenie. Próbował on złapać powietrze, wynurzając głowę z wody. Seniorowi natychmiast została udzielona pierwsza pomoc.

Okazało się, że mężczyzna wybrał się tam na spacer, podczas którego wpadł do zagłębienia wypełnionego wodą. Z uwagi na trudno dostępny dla pojazdów teren, na miejscu wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, którego załoga zabrała wyziębionego 82-latka do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Adolf

    Powinni rodzina obarczyc kosztem akcji ze wzgledu na brak opieki nad seniorem !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.