Wiadomości z Zabrza

Policjanci z III komisariatu na spotkaniu Rady Dzielnicy Zaborze Północ

  • Dodano: 2022-10-21 07:45, aktualizacja: 2022-10-21 07:51

Współpraca ze społecznością lokalną stanowi jeden z najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. W minioną środę Zastępca Komendanta Komisariatu III Policji w Zabrzu asp. Adrian Ranuszkiewicz wspólnie z dzielnicowymi uczestniczył w spotkaniu Rady Dzielnicy Zaborze Północ, aby poznać problemy społeczności lokalnej i wspólnie opracować ich rozwiązanie.

Policjanci na spotkaniu Rady Dzielnicy Zaborze Północ

Głównym celem spotkania było zdiagnozowanie lokalnych problemów, ustalenie ich przyczyny i pomoc w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu jest podstawą harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest poczucie bezpieczeństwa, wymaga podejmowania szeregu różnorodnych przedsięwzięć. Dlatego zabrzańscy dzielnicowi realizują swoje zadania, uwzględniając potrzeby lokalnej społeczności oraz dane z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Podczas spotkania policjanci omówili stan bezpieczeństwa dzielnicy oraz przedstawili funkcjonowanie "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" jako narzędzie służące do zgłoszenia zagrożenia w danym rejonie. Policjanci przypomnieli uczestnikom spotkania, że każde naniesione na mapę zagrożenie, wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Ponadto zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Radni dzielnicy dowiedzieli się również o jednym z nowych narzędzi, które pozwalają na szybki kontakt z dzielnicowym. Jest nim bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe „Moja Komenda”, która pozwala na wyszukanie dzielnicowego po adresie rewiru lub nazwisku, ale również zawiera bazę teleadresową wszystkich placówek Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również