Wiadomości z Zabrza

Policjanci wykorzystali nowoczesny skaner 3D

  • Dodano: 2019-10-09 10:30

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wykorzystali jeden z najnowocześniejszych skanerów 3D, aby stworzyć cyfrowy model 3D skrzyżowania ulic de Gaulle'a i Roosevelta.

Taki model w przyszłości pomoże w obsłudze zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu.

Stopień odwzorowania i możliwości obliczeniowe skanera, przenoszą pracę policjantów na zupełnie nowy poziom.

Skanery 3D od kilku lat są wykorzystywane na coraz większą skalę przez policję na całym świecie, głównie na miejscach wypadków drogowych, różnego rodzaju katastrof, miejscach użycia broni i zabójstw oraz aktów terrorystycznych. W Europie Zachodniej policja także zaczęła wykorzystywać tę technologię, m.in. przy rekonstrukcji wypadku np. Księżnej Diany, po wybuchach bomb w metrze londyńskim w roku 2005, a niemiecka policja w śledztwach po wybuchowych. Dokładność i precyzja, jaką zapewnia skaner 3D, jest bardzo przydatna podczas rekonstrukcji zdarzeń dotyczących wypadków komunikacyjnych. Urządzenia tego typu zmieniają zupełnie podejście do czynności procesowej, jaką są oględziny miejsca zdarzenia. Posiadanie cyfrowego modelu 3D, miejsca zdarzenia pozwala  prowadzącemu postępowanie na ocenę miejsca zdarzenia w dowolnym momencie trwania postępowania z dowolnej perspektywy. Dlatego idąc z duchem czasu policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej, przy wykorzystaniu skanera 3D stworzyli cyfrowy model 3D skrzyżowania ulic de Gaulle'a i Roosevelta. Model ten w przyszłości będzie wykorzystany przy obsłudze zdarzeń drogowych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • :)

    Po pierwsze to nie skaner a zwykły tachimetr a po drugie to kto im zrobi ten model 3D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.