Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Policjanci sprawdzali zabrzańskie drogi rowerowe

 • Dodano: 2019-03-04 11:30

Policjanci zabrzańskiej drogówki sprawdzali drogi rowerowe.

Lustracja, która została przeprowadzona przed rozpoczynającym sezonem rowerowym, miała sprawdzić ich stan oraz oznakowanie.  Większość z nich wymaga oczyszczenia i ponownego wymalowania znaków poziomych.

Mamy nadzieję, że w tym roku rowerzyści będą bezpiecznie korzystać z dróg rowerowych

Na terenie naszego miasta jest sporo tras rowerowych. Część z nich przebiega leśnymi duktami, a część drogami rowerowymi. I właśnie na drogach rowerowych skupili się policjanci zabrzańskiej drogówki. Panująca za oknami pogoda coraz wyraźniej wskazuje na przyjście wiosny, co jak w latach ubiegłych, spowoduje wzmożony ruch rowerów. Dlatego też mundurowi przeprowadzili lustrację dróg rowerowych. Każda z nich została sfotografowana i opisana w raporcie, który zostanie przesłany do Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, aby usterki mogły zostać usunięte. Ze wstępnych wniosków wynika, że większość dróg wymaga oczyszczenia i ponownego wymalowania znaków poziomych. Mamy nadzieję, że dobrze przygotowane drogi rowerowe wpłyną na bezpieczeństwo rowerzystów w naszym mieście.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • tom aleks

  a było co sprawdzać ?

 • Mario

  Uważam , że Zabrze nadal nie jest przygotowane dla rowerzystów. Co z tego że zostały zakupione rowery dla przyjezdnych skoro nadal istnieją tylko fragmenty ścieżek. Oznakowania są fatalne lub jest ich brak.

 • Kris

  W zabrzu Roosevelta...od 3go maja do Damrota.. sobie parkingi..samochodami porobili na trasie rowerowej....moze to Policja tez sprawdzi.. prosze☺

 • Bor

  Super inicjatywa

 • kierowca

  Tak jak na załączonej fotce - kierowcy wyjeżdżający z bocznych ulic mogą się jedynie domyślać że jezdnie przecinają drogi rowerowe. Gdzie jakiekolwiek znaki poziome na bruku? Chyba że ktoś ma szyję jak żyrafa i wyjrzy przez szyberdach daleko do przodu.

 • rowerzysta

  nie pograzaliby sie wiecej

 • Obywatel R. G.

  Są, są drogi rowerowe i to dość sporo i dość fajne. Jednakże ti wszystko mało. Np. z Helenki jest fajna droga aż do Mikulczyc, a co piten? Di Zabrza trzeba dymać ulicami i to mocno ruchliwymi. Jak z dzieckiem wyjechać na takie ulice!? Strach!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.