Wiadomości z Zabrza

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi mieszkańcami Zabrza

  • Dodano: 2020-09-30 11:00

Mundurowi przeprowadzają w szkołach zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym oraz przypominają o zasadach związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się Covid -19.

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre, policyjni profilaktycy odwiedzają placówki oświatowe, w których prowadzone są pogadanki na temat bezpieczeństwa

W trosce o bezpieczeństwo dzieci zabrzańscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną prowadzą cykl spotkań w placówkach oświaty, których tematem jest bezpieczeństwo. W pogadankach wzięły udział dzieci, które z zainteresowaniem słuchały o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i poza nim. Dzieciaki bardzo chętnie odpowiadały na szereg zadanych im pytań oraz wykazały się dobrą wiedzą w zakresie unikania zagrożeń. Podczas spotkań emitowany był równie film dotyczący właściwej reakcji dzieci w kontakcie z obcą, nieznajomą osobą. Utrwalano też zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci przypominali również o zasadach związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się Covid -19.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.