Wiadomości z Zabrza

Policjanci i urzędnicy sprawdzali mieszkania

  • Dodano: 2020-02-14 08:15, aktualizacja: 2020-02-13 09:58

Zabrzańscy policjanci wspólnie z urzędnikami sprawdzali mieszkania pod kątem instalacji zasilających kuchenki z butli z gazem płynnym, w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej.

Przypominamy - ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabronione jest stosowanie w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej. Właściciele mieszkań, w których ujawnione zostaną butle z gazem mogą zostać ukarani mandatami, zobowiązani do rozbiórki instalacji, a także zaprzestania korzystania z butli.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej zabronione jest korzystanie z butli z gazem płynnym. Niestety nie wszyscy mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę. W wielu mieszkaniach właściciele korzystają z instalacji zasilających kuchenki gazowe właśnie z butli pomimo podłączenia instalacji gazowej i doprowadzenia gazu do budynku. Stwarza to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców całego budynku. Ponadto korzystanie z butli gazowej w budynku z podłączeniem gazowym stanowi wykroczenie. Dlatego też zabrzańscy policjanci wspólnie z pracownikami Jednostki Gospodarki Nieruchomościami sprawdzali wytypowane mieszkania w tym zakresie. Podczas przeprowadzonych kontroli w dwóch mieszkaniach ujawniono instalacje zasilające kuchenkę z butli z gazem płynnym. W jednym przypadku policjanci zastosowali pouczenie, natomiast na właściciela drugiego mieszkania mundurowi nałożyli mandat karny. Ponadto zostali zobowiązani do rozbiórki instalacji, a także do zaprzestania korzystania z butli. Kolejne kontrole już wkrótce.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    Sprawa jest na tyle ważna, że może warto podać, które dokładnie przepisy zabraniają korzystania z butli i jakie służby mogą interweniować.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.