Wiadomości z Zabrza

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas niedzielnych piłkarskich zmagań

  • Dodano: 2019-09-17 08:15, aktualizacja: 2019-09-17 08:27

Policjanci z zabrzańskiej komendy wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji z Katowic zabezpieczali sobotni mecz ekstraklasy. Widowisko zgromadziło ponad 17 tys. miłośników piłki nożnej. Na stadionie przy ul. Roosevelta, Górnik Zabrze zmierzył się z drużyną Śląska Wrocław. W trakcie imprezy zatrzymano 6 pseudokibiców, którzy naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Niedzielny mecz pomiędzy drużynami Górnika Zabrze, a Śląska Wrocław zgromadził na stadionie ponad 17 tys. kibiców. Na potrzeby piłkarskiego spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu przygotowano kompleksowy plan zabezpieczenia sportowej imprezy. Nad prawidłowym przebiegiem  tego piłkarskiego wydarzenia czuwali mundurowi z zabrzańskiej komendy wspierani przez swoich kolegów z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie meczu, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego. Dzięki tak dużej liczbie zaangażowanych służb możliwa była szybka i skuteczna reakcja na naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która doprowadziła do zatrzymania 6 osób.

W drodze na stadion 2 kibiców drużyny gości naruszyło nietykalność cielesną policjantów oraz znieważyło mundurowych. Na terenie stadionu przy trzech osobach znaleziono materiały pirotechniczne w postaci flary i petard, a przy jednej z nich narkotyki. Ostania z zatrzymanych osób, to 30-letni mieszkaniec Twardogóry, który posiadał przy sobie  marihuanę. Wszystkie osoby zostały przewiezione do komendy miejskiej. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz stadionowy zakaz.


Źródło: KMP Zabrze

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Piotr

    Proszę się zdecydować czy mecz był sobotni czy niedzielny.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.