Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie XIV edycji Metropolitalnego Święta Rodziny

  • Dodano: 2021-06-22 13:00

20 czerwca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, któremu w tym roku towarzyszyła myśl „Rodzinny dom, bezpieczna przystań”. 

Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2008 roku, MŚR to przede wszystkim promocja rodziny i wartości, jakie niosą ze sobą macierzyństwo, ojcostwo, wychowanie młodego pokolenia, a także przekaz tradycji i wiary.

Święto to zawsze mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych dla osób w różnym wieku wydarzeń, takich jak koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy i wystawy. Koordynatorem Święta Rodziny jest prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją MŚR sprawują: metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz ordynariusz gliwicki bp Jan Kopiec. Dzięki zaangażowaniu i współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń przedsięwzięcie wciąż się rozwija i przyciąga wielu uczestników.

– W tym roku wprawdzie epidemia koronawirusa uniemożliwia spotkania w szerszym gronie, jednak paradoksalnie mamy więcej czasu dla siebie, naszych bliskich i rodziny. Stwarza to wiele możliwości promowania tego, co w życiu człowieka jest najważniejsze – miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i jego lokalnej historii. Dlatego, aby wzmocnić rodzinne wspólnoty, podkreślajmy, że to właśnie w rodzinie możemy się wzajemnie wspierać, udzielać sobie pomocy i pokonywać problemy – podsumowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Uroczystemu zakończeniu 14. edycji MŚR towarzyszył występ zespołu Fisheclectic, który prezentuje nietuzinkowy, eklektyczny styl muzyczny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również