Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie weekendowych działań "Prędkość". Policja apeluje o rozwagę

  • Dodano: 2020-09-01 11:00, aktualizacja: 2020-09-01 12:40

W miniony weekend mundurowi z zabrzańskiej drogówki w ramach działań "PRĘDKOŚĆ" ujawnili aż 246 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierującego oraz dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonych zakazów. Ponadto zatrzymali także 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

W miniony weekend na terenie naszego miasta przeprowadzone były działania "PRĘDKOŚĆ"

Działania miały charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekroczyli, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań mundurowi z zabrzańskiej drogówki ujawnili 246 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości, w tym 3 przekroczenia o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, za co zatrzymano kierującym prawa jazdy. Policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierującego oraz dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonych zakazów.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.


Źródło: KMP Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.