Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie działań "Trzeźwość" w Zabrzu. Przebadano 885 kierujących!

  • Dodano: 2023-07-11 13:45, aktualizacja: 2023-07-12 07:52

Wczoraj policjanci zabrzańskiej drogówki, od wczesnych godzin rannych prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwość".

Wyniki policyjnych działań w Zabrzu

Wczorajsze działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg, prowadzone były od wczesnych godzin porannych. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości w kilku miejscach naszego miasta. Policjanci przebadali łącznie 885 kierujących, spośród których 5 znajdowało się pod wpływem alkoholu, 3 osobom zatrzymano prawo jazdy, a jedna kierowała pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Działania "Trzeźwość" są powtarzane cyklicznie

Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia. - czytamy na stronie KMP Zabrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również