Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie działań NURD na zabrzańskich drogach

  • Dodano: 2019-10-03 10:45

Wczoraj na terenie całego kraju w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Zabrzańscy mundurowi również przyłączyli się do działań

Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

W działaniach „NURD” wzięło udział 27 policjantów zabrzańskiej drogówki oraz 13 policjantów z komisariatu autostradowego. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 19 wykroczeń  związanych z prowadzonymi działaniami. Ponadto ujawniono 69 wykroczeń niezwiązanych z działaniami, za które nałożono 53 mandaty karne, zastosowano 15 pouczeń, a wobec jednej osoby skierowano wniosek do Sądu. W trakcie trwania działań zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierowcę oraz  5 kierujących bez  wymaganych uprawnień.  Podczas trwania działań mundurowi również edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa apelowali zwłaszcza do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.