Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie działań "Motocykl i Quad" - zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2020-09-30 14:00

W czwartek policjanci prowadzili na drogach naszego miasta akcję "Motocykl i Quad". Podczas działań skontrolowali 34 kierujących motocyklami i motorowerami.

Łącznie ujawniono 8 wykroczeń popełnionych przez kierujących jednośladami

W czwartek na ulicach naszego miasta trwała policyjna akcja "Motocykl i Quad". Pogoda była dość sprzyjająca, więc wielu kierowców zdecydowało się na podróżowanie jednośladami.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 34 kierujących motocyklami i motorowerami. Okazało się, że 2 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień. Łącznie ujawniono 16 wykroczeń popełnionych przez kierujących jednośladami. Policjanci ruchu drogowego ujawnili równie 3 nietrzeźwych kierowców oraz jednego, który swoim pojazdem kierował pod wpływem narkotyków. Zatrzymano też dwóch kierowców, którzy złamali wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

3 kierujących wsiadło na jednoślady bez wymaganych uprawnień

Policja przypomina, że bezpieczeństwo motocyklistów zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Choć okres letni się już skończył to sprzyjającą aura, pozwala na obecność sporej ilości motocykli na drogach. O tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami. Przypominamy im więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.