Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie długiego weekendu na śląskich drogach

  • Dodano: 2023-06-13 08:15, aktualizacja: 2023-06-13 08:26

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego długiego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Od czwartku do niedzieli odnotowano 11 wypadków drogowych, w których rannych zostało 11 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Ponadto mundurowi Śląskiej Policji zatrzymali 140 nietrzeźwych kierujących.

Za nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała

Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca wiele osób skorzystało z możliwości bliższych lub dalszych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych już od środy czuwała większa liczba policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Patrząc na ilość zdarzeń drogowych w ciągu minionych 4 dni, długi weekend możemy uznać za spokojny. W 11 odnotowanych wypadkach drogowych nikt nie zginął, a 11 osób zostało rannych. Obsłużono także 375 kolizji. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po alkoholu. W sumie ujawniono ich aż 140, co daje średnio aż 35 pijanych kierujących każdego dnia.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również