Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Podsumowali działania NURD

  • Dodano: 2018-01-18 08:15, aktualizacja: 2018-01-17 13:38

W tym tygodniu na drogach naszego miasta policjanci drogówki prowadzili działania p.n.„Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych, rowerzystów i motorowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

W działaniach „NURD” na terenie naszego miasta udział wzięli policjanci zabrzańskiej drogówki. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 17 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 16 wykroczenia popełnione przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 26 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu oraz pouczyli 5 osób. Piesi, najczęściej przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach. Podczas trwania działań mundurowi również edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa apelowali zwłaszcza do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.