Wiadomości z Zabrza

Podsłuchiwał policyjne częstotliwości - grozi mu do 2 lat więzienia

 • Dodano: 2019-12-12 13:45

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się urządzeniem podsłuchowym, uzyskując dostęp do korespondencji radiowej policjantów.45-latkowi został przedstawiony zarzut wykorzystania urządzenia w celu uzyskania informacji dla niego nieprzeznaczonej. Został już przesłuchany i przyznał się do zarzucanego czynu. Za podsłuchiwanie Policji grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Mężczyźnie za podsłuchiwanie policji grozi do dwóch lat więzienia

W nocy z poniedziałku na wtorek na ulicy de Gaulle'a patrol ruchu drogowego zabrzańskiej komendy zatrzymał do kontroli samochód marki Ford. W trakcie kontroli pojazdu mundurowi znaleźli w nim radiostację, która ustawiona była na policyjne częstotliwości. Właścicielem urządzenia był 45-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Przyznał stróżom prawa, że kupił je nie wiedząc, że jest nielegalne, a policyjnej korespondencji radiowej słuchał z ciekawości. Sprzęt został zatrzymany. 

Należy pamiętać, że podsłuchiwanie korespondencji radiowej prowadzonej przez Policję, pomimo zapewnień niektórych sprzedawców, nie jest bezkarne i trzeba mieć tego pełną świadomość. Osoba, która podsłuchuje służby w celu uzyskania informacji dla niego nie przeznaczonej lub posługuje się określonym urządzeniem podlega karze nawet dwóch lat więzienia.


Źródło: Redakcja / KMP Zabrze

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • qrq

  i ktoś wie jak się to skonczyło >??

 • qrq

  i ktoś wie jak się to skonczyło >??

 • Niebezpiecznik

  Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru. Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r., Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz.1800) DZIAŁ VI, Rozdział 2, Art. 144. p. 1.

 • Polis

  Dokładnie to nie można nasłuchiwać służb na urządzaniach nadawczo/odbiorczych. Na odbiorczych ( tzw. skanerach) mozna ale tak aby inni nie mogli słuchać rozmowy np na słuchawkach. No i nie może przekazywać innym to co słyszał ( dane itp)

 • Adam

  Bzdura, to nie jest karalne, podsłuchiwanie policji lub straży itp. to też kontrola obywatelska, nadawanie na tych częstotliwościach to już całkiem inna sprawa, a jeśli ktoś zostanie ukarany za podsłuchiwanie takich rozmów z czystej ciekawości to komuna wróciła.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.