Wiadomości z Zabrza

Podpisano umowę na budowę miejsc postojowych przy ul. Staromiejskiej

  • Dodano: 2022-08-26 09:45, aktualizacja: 2022-08-26 11:11

W czwartek 25 sierpnia, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych dla inwestycji p.n.: „Budowa miejsc postojowych przy ul. Staromiejskiej”. Podpisy pod dokumentem w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz radnej Rady Miasta Zabrze Gabrieli Bator złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz prezes Spółki ZRD ORFIN z Radzionkowa Jan Orfin.

  • Wartość umowy na wykonanie robót budowlanych: 882 384,17 PLN
  • Termin zakończenia robót: do 4 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Staromiejskiej w Zabrzu, w rejonie cmentarza komunalnego

Celem przedsięwzięcia jest zrealizowanie budowy 15 miejsc postojowych, w tym jednego miejsca dla osoby niepełnosprawnej. W zakresie inwestycji planuje się również wykonanie chodnika o szerokości 2 m, nawierzchni utwardzonej o szerokości do 4,9 m, wykonanych z kostki betonowej oraz wykonanie prefabrykowanego muru oporowego o łącznej długości ok. 44 m.

Realizacja inwestycji w istotny osób poprawi bezpieczeństwo transportu drogowego, jak również samą jakość poruszania się po drodze ulicy Staromiejskiej w Zabrzu.

Podobne inwestycje w ostatnim czasie realizowane w naszym mieście:

Nowe miejsca parkingowe utworzone zostaną w dzielnicy Centrum Południe. 45 miejsc postojowych powstaje wzdłuż ul. Władysława Reymonta, przy której funkcjonuje m.in. Przedszkole nr 1 „Wesoła Jedyneczka” Zabrze czy Wydział Inżynierii Biomedycznej i Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Kolejnych miejsc parkingowych w Zabrzu, powstają przy ul. Niepokólczyckiego na Helence, planuje się utworzyć 67 stanowisk postojowych oraz wyniesionego przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wieś Hindenburg

    Słyszałem że jadzia znowu robi w konia Hindenburczyków i znowu im obiecała 4 trybunę. Ciekawe ile razy jeszcze się nabiorą na ten patent. Lepiej byście dtś naprawili, bo to bardziej przypomina polną drogę po wylaniu gnojówki a nie miejską autostradę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również