Wiadomości z Zabrza

Podolski odmówił Mańce-Szulik. Pojawił się też na jednym z nagrań Agnieszki Rupniewskiej

  • Dodano: 2024-04-15 20:30

Kilka dni temu aktualna prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik informowała, że sprzedaż Górnik Zabrza jest już na finiszu. Zaproponowała Lukasowi Podolskiemu rolę obserwatora procesu, piłkarz stanowczo odmówił. 

Podolski stawia sprawę jasno

Pomiędzy magistratem, a znanym piłkarzem iskrzy od dawna. Podolski raz po raz staje okoniem, punktuje władze miasta i w dość cierpkich słowach wypowiada się na temat niektórych sytuacji w klubie. Wszyscy wiedzą, że Górnik jest dla niego ważny, że "Poldi" go wspiera (także finansowo). Wczoraj po raz kolejny dał temu wyraz.

Dzień dobry kibice i mieszkańcy Zabrza. Chcę podkreślić, że Nasz Klub nie jest jakąś zabawką!
Od samego początku jestem w Klubie, by pomagać i dawać z siebie wszystko. Na boisku i poza nim. Sprowadziłem sponsorów i inwestorów. Nie jestem zainteresowany propozycją prezydent Zabrza, którą otrzymałem, aby być obserwatorem procesu sprzedaży.  To wszystko powinno się odbywać inaczej. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Wam wszystkim, którzy kochają Górnika i miasto tak jak ja go kocham, życzę, żeby to wszystko dobrze się skończyło! Pozdrawiam #LP10 - napisał Podolski na platformie X 14 kwietnia ok godziny 13.

Jego odpowiedź jasno sugeruje, że nie podoba mu się sytuacja w jakiej znajduje się Górnik. 

Lukas Podolski na wspólnym filmie Agnieszkę Rupniewską? Wyraz poparcia?

Choć Podolski raczej stroni od pokazywania się z politykami, pojawił się ostatnio na jednym z filmów Agnieszki Rupniewskiej, która zmierzy się w II turze z aktualnie urzędującą.

Chcemy, żeby w Górniku było dobrze - żeby sprowadzić inwestorów, usprawnić zarządzanie Klubem i wprowadzić transparentność - napisała Rupniewska. 

Lukas dodał od siebie

Dziękuję za te słowa. Myślę, że udało nam się złączyć wszystkie środowiska, żeby w Górniku było dobrze. I żeby polityka się trochę odcięła od piłki. Kto mnie zna, każdy wie, że od pierwszego dnia, jak mówiłem na konferencji, będę walczyć dla Górnika, na boisku i poza nim, jeśli chodzi o sponsorów czy inwestorów. To będę dalej robił i walczył o to.

Podolski wręczył Agnieszce Rupniewskiej koszulkę ze swoim nazwiskiem. Polityczka skomentowała to hasłem 

“Na dobrą współpracę. 21 kwietnia koniecznie idźcie na wybory samorządowe i wybierzmy nową prezydent Zabrza.

Mamy nowy sojusz polityczny?

Przypomnijmy, że akcje klubu zostały wycenione na około 8 milionów złotych. W grze o wszystko są trzy podmioty: duża lokalna firma z branży medycznej - Zarys, duży deweloper - DL Invest Group oraz niemiecki biznesmen o polskich korzeniach - Thomas Hansla, właściciel Key Solution. W dalszym ciągu nie wiadomo, kto stanie się nowym właścicielem Górnika. Pisaliśmy o tym w artykule Górnik pod młotek do 7 maja?

Komentarze (1)    dodaj »

  • Niko

    To wszystko mi się nie podoba chodzę na stadion 50 lat ,pożyjemy zobaczymy. Nasz ukochany Górnik od 90 tych lat przechodzi różne turbulencje, jest nadzieja ,jeszcze raz -nadzieja,Pozdrawiam wszystkich którym dobro Górnika Zabrze leży na sercu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również