Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Podczas kontroli na targowisku policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

  • Dodano: 2019-06-24 10:15

Prawie 9,5 kg tytoniu i 380 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczyli zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Do zabezpieczenia nielegalnego tytoniu doszło podczas kontroli na targowisku miejskim

Zabrzańscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który na targowisku miejskim handlował nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Do zatrzymania mężczyzny doszło krótko po tym gdy ten przyjechał na targowisko z nowym towarem i ukrył go w jednym z zajmowanych przez siebie boksów. Podczas przeszukania policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabrzańskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili prawie 9,5 kg ciętego tytoniu i 380 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa oszacowano na ponad 14 tys. złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego i 4 tys. zł z tytułu podatku VAT. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to prawie 12 tys. zł. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie teraz przed zabrzańskim sądem. Czynności w sprawie trwają.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Anty pies

    Armency od 20 lat handlują na targu papierosem i tytoniem. Po 20 latach wkoncu ich namierzyli. Brawa dla tej zabrzańskiej milicji. Naprawdę są dobrzy..., haha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.