Wiadomości z Zabrza

Pod wpływem, z zakazem prowadzenia! Dramatyczne zatrzymanie w Zabrzu

  • Dodano: 2024-02-16 07:45, aktualizacja: 2024-02-16 07:55

Będący pod wpływem alkoholu, mający zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Noc spędził w policyjnym areszcie. Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod wpływem alkoholu, z sądowym zakazem i poszukiwany...

Zabrzańscy policjanci zatrzymali w środę 46-letniego mieszkańca Zabrza kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania doszło na ulicy Paderewskiego podczas zwykłe kontroli drogowej. Kiedy policjanci sprawdzali go w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów. Naruszenie sądowego zakazu jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ustawa Kodeks karny także wskazuje, że w  razie skazania sprawcy za przestępstwo określone m.in. w art.  178a § 1, (nietrzeźwy kierowca) art. 244 (naruszenie sądowego zakazu) sąd orzeka świadczenie pieniężne wymienione na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • mieszkaniec

    A gdzie dramat???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również