Wiadomości z Zabrza

Plebiscyt "Tytani Społeczni Zabrza 2020"

  • Dodano: 2020-12-11 08:15, aktualizacja: 2020-12-10 06:53

Trwa IV edycja plebiscytu Tytani Społeczni Zabrza, organizowanego przez Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Zabrzu

W bieżącym roku pandemia COVID-19 wpłynęła nie tylko na działania dotychczas prowadzone przez organizacje pozarządowe, ale też na podjęcie przez nie nowych wyzwań i aktywności. Chodzi tu o zadania, których przed pandemią dana organizacja nie prowadziła, a w konsekwencji bieżącej sytuacji zdecydowała się je podjąć – czy to wobec swoich dotychczasowych, czy też nowych grup odbiorców.

Organizacje pozarządowe jako inicjatywy społeczne i oddolne, działające w dużej mierze w oparciu o wolontariat i społeczne zaangażowanie, są bardzo wrażliwe na zmiany w otoczeniu. Część stowarzyszeń i fundacji prowadzi swoje dotychczasowe działania, inne je zmodyfikowały, ograniczyły bądź zawiesiły. 

W tym roku plebiscyt ma na celu uhonorowanie organizacji pozarządowej, która pomimo pandemii COVID-19 podejmuje istotne i zróżnicowane wyzwania społeczne oraz działania na rzecz zabrzańskiej społeczności lokalnej.

Propozycje w kategorii ORGANIZACJA POZARZĄDOWA ROKU 2020 mogą zgłaszać wyłącznie organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie Zabrza.

Każda zabrzańska organizacja pozarządowa powinna zgłosić po trzy propozycje, przyznając zgłaszanym punkty i typując tym samym laureatów 1., 2. i 3. miejsca. Za 1. miejsce przysługują 3 pkt., za 2. miejsce – 2. pkt., za 3. miejsce – 1 pkt. W plebiscycie zwycięży organizacja z największą liczbą punktów. WAŻNE! Nie można głosować na swoją własną organizację!

Termin składania zgłoszeń upływa 15 grudnia br. o godz. 14.00.

Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi do 31 grudnia br. Nagrodzeni laureaci plebiscytu otrzymają tytuł Tytana Społecznego Zabrza 2020.

Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Zabrzu przyjmuje zgłoszenia:

  • drogą elektroniczną /e-mail: cop@um.zabrze.pl
  • osobiście /COP, ul. Brodzińskiego 4, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00/;
  • listownie /na adres: Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Brodzińskiego 4, 41-800 Zabrze/. Decyduje data dotarcia wniosku do COP-u.

Regulamin plebiscytu Tytani Społeczni Zabrza 2020

Formularz zgłoszenia Tytani Społeczni Zabrza 2020

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.