Wiadomości z Zabrza

Plac zabaw oraz mini miasteczko ruchu drogowego w Kończycach

  • Dodano: 2019-09-24 12:30

W ub. sobotę, w Przedszkolu nr 29 w Zabrzu Kończycach, odbył się piknik rodzinny.

Okazją do zorganizowania go było oddanie do użytku placu zabaw wraz z mini miasteczkiem ruchu drogowego. Inwestycja zrealizowana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.

W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, pełnomocnik prezydenta Zabrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień Jan Szulik oraz ks. Andrzej Żmuda, proboszcz Parafii Bożego Ciała w Zabrzu.

Projekt pn. „Bajkowy plac zabaw z mini miasteczkiem ruchu drogowego” opracowany został z myślą o mieszkańcach korzystających z terenów zielonych z dzielnic Kończyce, Pawłów i Guido. W czerwcu w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Wiśnia” powstał bajkowy plac zabaw, a we wrześniu przy Przedszkolu nr 29 właśnie miasteczko ruchu drogowego, pozwalające na miłe spędzanie czasu oraz naukę bezpiecznych zasad zachowania najmłodszym mieszkańcom miasta.

W programie sobotniego pikniku znalazły się również: pasowanie przedszkolaków, wręczenie nagród zwycięzcom w rodzinnym konkursie na najpiękniejszy latawiec oraz prezentacja ptaków drapieżnych. Mali uczestnicy pikniku mieli także okazję do zwiedzenia samochodu pożarniczego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.