Wiadomości z Zabrza

Plac zabaw oraz mini miasteczko ruchu drogowego w Kończycach

  • Dodano: 2019-09-24 12:30

W ub. sobotę, w Przedszkolu nr 29 w Zabrzu Kończycach, odbył się piknik rodzinny.

Okazją do zorganizowania go było oddanie do użytku placu zabaw wraz z mini miasteczkiem ruchu drogowego. Inwestycja zrealizowana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.

W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, pełnomocnik prezydenta Zabrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień Jan Szulik oraz ks. Andrzej Żmuda, proboszcz Parafii Bożego Ciała w Zabrzu.

Projekt pn. „Bajkowy plac zabaw z mini miasteczkiem ruchu drogowego” opracowany został z myślą o mieszkańcach korzystających z terenów zielonych z dzielnic Kończyce, Pawłów i Guido. W czerwcu w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Wiśnia” powstał bajkowy plac zabaw, a we wrześniu przy Przedszkolu nr 29 właśnie miasteczko ruchu drogowego, pozwalające na miłe spędzanie czasu oraz naukę bezpiecznych zasad zachowania najmłodszym mieszkańcom miasta.

W programie sobotniego pikniku znalazły się również: pasowanie przedszkolaków, wręczenie nagród zwycięzcom w rodzinnym konkursie na najpiękniejszy latawiec oraz prezentacja ptaków drapieżnych. Mali uczestnicy pikniku mieli także okazję do zwiedzenia samochodu pożarniczego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również