Wiadomości z Zabrza

Pirat drogowy na DTŚ. 21-letnia kobieta jechała dwukrotnością dopuszczalnej prędkości

  • Dodano: 2021-04-22 08:15, aktualizacja: 2021-04-22 08:28

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, działając w ramach specjalnej grupy SPEED, udaremnili rajd 21-letniej kobiety, która na zabrzańskim odcinku DTŚ pędziła z prędkością 200 km/h. W miejscu, gdzie została zatrzymana, obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

– Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę - często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie – przekazuje zabrzańska policja.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującej, która z drogi urządziła sobie tor wyścigowy. Okazała się nią 21-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, która przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 100 km/h.

We wtorek 20 kwietnia na DTŚ w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadące bmw, które dodatkowo poruszało się tylko skrajnym lewym pasem. Kierująca znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość - na tym odcinku była ona ograniczona do 100 km/h. Policjanci ruszyli za bmw i zmierzyli prędkość. Okazało się, że 21-letni kobieta jechała aż 200 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niej 1100-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości, naruszeniem obowiązku jazdy prawostronnej oraz zakrywaniem nalepki kontrolnej z numerem rejestracyjnym.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jhozin

    Bardzo dobrze, tak młody wiek a już tak szybka jazda. Jak by było coś nieoczekiwanego doszło by do bardzo dużego niebezpieczeństwa!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.