Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Pijany kierowca zatrzymany w Zabrzu po informacji obywatela

  • Dodano: 2019-02-21 10:30

Zabrzańscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania doszło dzięki informacji kierującego, który jechał za poruszającą się slalomem alfą romeo. Kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w Kończycach

Kierujący, który jechał swoim samochodem przez Zabrze, w pewnej chwili zauważył jadące slalomem alfa romeo. Natychmiast powiadomił zabrzańską policję i jechał jak podejrzewał za pijanym kierowcą. Policjanci zatrzymali mężczyznę i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wskazało, że 55-letni mieszkaniec Zabrza miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że nietrzeźwy kierujący się posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Kierującemu, który zareagował na zagrożenie i powiadomił policję, serdecznie dziękujemy i gratulujemy obywatelskiej postawy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Prawda

    Bo pić to trza umić...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.