Wiadomości z Zabrza

Pijany i z narkotykami uciekał przed policją

  • Dodano: 2019-12-04 10:30

Zabrzańscy policjanci prowadzili pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Nie dość, że 35-latek nie ma prawa jazdy, to jeszcze był pijany i miał przy sobie narkotyki. Oprócz kilku lat więzienia grożą mu dotkliwe kary finansowe.
 

Do zatrzymania 35-letniego mężczyzny doszło w poniedziałkowy wieczór

Kilka minut przed 20.00 na ulicy Gogolińskiej policjanci wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu fordem. Mężczyzna zignorował go i zaczął nagle cofać, aż wjechał na pobocze drogi. Wtedy policyjny radiowóz odciął mu drogę ucieczki.

Jak wskazało badanie alkomatem, 35-letni mieszkaniec Zabrza miał w organizmie prawie promil. W trakcie policyjnych czynności mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz nie tylko za posiadanie narkotyków, ale również za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto sąd zobowiąże go do wpłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł, ponieważ 35-latek był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo czeka go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.