Wiadomości z Zabrza

Pijany 29-latek wjechał na środek ronda Sybiraków

  • Dodano: 2021-10-26 07:45, aktualizacja: 2021-10-26 07:51

Pijany mężczyzna, nie zapanował nad pojazdem i wjechał w prosto w rondo sybiraków. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 29-latek nie miał też uprawnień do kierowania. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę 23 października o godzinie 17:22. Dyżurny zabrzańskiej komendy został powiadomiony, że samochód osobowy nieznanej marki, którego kierowca był nietrzeźwy, wjechał na środek ronda Sybiraków. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Jak się okazało, był to 29-letni mieszkaniec Zabrza. Młody. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a mimo to mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, wsiadł za kierownice swojego samochodu. Jak ustalili policjanci, wjeżdżając na rondo, nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie opanował swojego forda i wjechał na środek ronda, uszkadzają znak oraz betonowy krawężnik.

Kary dla pijanych kierowców

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze! - przekazują zabrzańsvy policjanci.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.