Wiadomości z Zabrza

Pijani zabrzanie opiekowali się małymi dziećmi. Oboje mieli blisko 3 promile alkoholu

  • Dodano: 2022-05-04 08:00, aktualizacja: 2022-05-04 08:14

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej podjęli interwencję wobec nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się dziećmi. Okazało się, że matka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a ojciec prawie 3 promile. Dzieci trafiły pod opiekę babci. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia.

Nietrzeźwi "opiekowali" się dziećmi

Zabrzańscy Policjanci z IV komisariatu prowadzą czynności w sprawie sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia zdrowia, a nawet życia małoletnich dzieci przez nietrzeźwych rodziców. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po południu, na terenie jednej z dzielnic Zabrza. Czujni świadkowie zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie rodziców dwójki małoletnich dzieci. Zachowanie te mogło wskazywać, że znajdują się oni pod wpływem alkoholu.

Dzięki szybkiej reakcji świadków całego zdarzenia na miejsce przybyli funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz policjanci z IV Komisariatu Policji w Zabrzu. Rodziców poddano badaniu trzeźwości. Okazało się, że 35-letni ojciec miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, a 37-letnia matka ponad 2,5 promila.

Dzieci w wieku 2 i 5 lat zostały przekazane pod opiekę babci, a rodzicom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

Komentarze (3)    dodaj »

  • js

    i co narozrabiali ci rodzice że dzieci należało zabrać ? tego nie pisze

  • Gosia

    Jak co?byli nietrzezwi...wystarczy...Czas zabrac sie za to zapijaczone Zabrze

  • Jozin

    Hahaha do 5 lat.... jasne :D nawet miesiąca nie spędzą w areszcie :D

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.