Wiadomości z Zabrza

Papież: zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest aktem miłości

  • Dodano: 2021-08-18 07:30, aktualizacja: 2021-08-18 08:39

Zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest "aktem miłości"- powiedział papież Franciszek w przesłaniu wideo do narodów. Przyłączył się do wielkiej kampanii amerykańskiej organizacji pozarządowej Ad Council, która zachęca do szczepień i krzewi zaufanie do nich.

W kampanii pod hasłem “It’s up to You” (To zależy od Ciebie) uczestniczą też eksperci i znane osobistości ze świata polityki, wśród nich byli prezydenci USA:

  • Barack Obama,
  • George W.Bush,
  • Bill Clinton i Jimmy Carter.

W orędziu rozpowszechnionym przez Watykan w środę papież oświadczył: “W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na bardziej świetlaną przyszłość”.

“Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed Covid-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować”- stwierdził Franciszek.

Podkreślił następnie:

“Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów”.

Zdaniem papieża “jest również miłość społeczna i miłość polityczna”, jest ona “powszechna” i pełna osobistych gestów, zdolnych do tego, by przekształcić społeczeństwo i uczynić je lepszym.

“Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości”- podkreślił Franciszek dodając: “Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka”.

Papież zaapelował o to, by takimi małymi gestami wnieść wkład na rzecz “lepszej przyszłości”

Razem z Franciszkiem do kampanii na rzecz rozbudzenia zaufania do szczepień przyłączyło się sześciu dostojników Kościoła katolickiego:

  • arcybiskup Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA,
  • kardynałowie Carlos Aguiar Retes z Meksyku,
  • Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu,
  • Claudio Hummes z Brazylii,
  • Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru
  • i arcybiskup Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)


Źródło: PAP (Sylwia Wysocka)

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również