Wiadomości z Zabrza

Otwarto 16. Zieloną Pracownie w Zabrzu. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 37 

  • Dodano: 2021-03-16 12:45, aktualizacja: 2021-03-18 07:22

12 marca 2021 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Zielonej Pracowni "Laboratorium Młodego Odkrywcy" w Szkole Podstawowej nr 37 w Zabrzu. Koszt inwestycji wyniósł prawie 38 tysięcy złotych.

W piątek 12 marca miało miejsce uroczyste otwarcie już 16. Zielonej Pracowni w Zabrzu. W szkole Podstawowej nr 37 wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 nosi ona nazwę „Laboratorium Młodego Odkrywcy”. Powstało z myślą o uczniach klas 4-6. Kiedy dzieci już wrócą do szkół, obywać się będą w nim lekcje z przedmiotów przyrodniczych oraz realizowane będą zajęcia pozalekcyjne o charakterze ekologicznym. 

W uroczystym oddaniu do użytku nowej pracowni uczestniczyli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor SP nr 37 w Zabrzu Agnieszka Gurnacz

– Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu na zagospodarowanie tej nowoczesnej sali. Serdecznie gratuluję Pani dyrektor Agnieszce Gurnacz oraz pomysłodawczyni i nauczycielce, Pani Katarzynie Kwiatek-Grabarskiej. Jestem przekonana, że zabrzańscy uczniowie z prawdziwą przyjemnością będą zdobywać wiedzę w tak atrakcyjnych warunkach – przekazuje Małgorzata Mańka-Szulikprezydent Zabrza.

– Obserwując program "Zielona Pracownia" mogę stwierdzić z przekonaniem, że każda pracownia jest inna. Dlaczego? Dlatego, że zawsze jest to autorski pomysł nauczyciela oraz osób współpracujących. Gratuluję pomysłu Pani Dyrektor Agnieszce Gurnacz oraz Pani Katarzynie Kwiatek-Grabarskiej (pomysłodawczyni) – przekazuje Łucja Chrzęstek-Bar, Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze.

Nowoczesne wyposażenie Zielonej Pracowni

Nowa pracownia została wyposażona w 6 nowoczesnych, multimedialnych stanowisk do pracy w grupach oraz stół konferencyjny do otwartych dyskusji. Każde stanowisko do pracy w grupie 5-6 osobowej wyposażone zostało w laptop, tablet oraz duży monitor z głośnikami połączony z laptopem. W pracowni został również zainstalowany punkt dostępowy Wi-Fi, aby uczniowie mogli korzystać podczas nauki z innych pomocy naukowych poprzez swoje smartfony. Dodatkowo sala wyposażona jest w tablicę multimedialną wraz z projektorem krótkoogniskowym, stanowisko dla nauczyciela z komputerem, wizualizer i ruchomą tablicę obrotowo jezdną.

Projekt dofinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 30 000 zł. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 37.763,88 złotych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.