Wiadomości z Zabrza

Otwarto 16. Zieloną Pracownie w Zabrzu. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 37 

  • Dodano: 2021-03-16 12:45, aktualizacja: 2021-03-18 07:22

12 marca 2021 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Zielonej Pracowni "Laboratorium Młodego Odkrywcy" w Szkole Podstawowej nr 37 w Zabrzu. Koszt inwestycji wyniósł prawie 38 tysięcy złotych.

W piątek 12 marca miało miejsce uroczyste otwarcie już 16. Zielonej Pracowni w Zabrzu. W szkole Podstawowej nr 37 wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 nosi ona nazwę „Laboratorium Młodego Odkrywcy”. Powstało z myślą o uczniach klas 4-6. Kiedy dzieci już wrócą do szkół, obywać się będą w nim lekcje z przedmiotów przyrodniczych oraz realizowane będą zajęcia pozalekcyjne o charakterze ekologicznym. 

W uroczystym oddaniu do użytku nowej pracowni uczestniczyli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor SP nr 37 w Zabrzu Agnieszka Gurnacz

– Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu na zagospodarowanie tej nowoczesnej sali. Serdecznie gratuluję Pani dyrektor Agnieszce Gurnacz oraz pomysłodawczyni i nauczycielce, Pani Katarzynie Kwiatek-Grabarskiej. Jestem przekonana, że zabrzańscy uczniowie z prawdziwą przyjemnością będą zdobywać wiedzę w tak atrakcyjnych warunkach – przekazuje Małgorzata Mańka-Szulikprezydent Zabrza.

– Obserwując program "Zielona Pracownia" mogę stwierdzić z przekonaniem, że każda pracownia jest inna. Dlaczego? Dlatego, że zawsze jest to autorski pomysł nauczyciela oraz osób współpracujących. Gratuluję pomysłu Pani Dyrektor Agnieszce Gurnacz oraz Pani Katarzynie Kwiatek-Grabarskiej (pomysłodawczyni) – przekazuje Łucja Chrzęstek-Bar, Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze.

Nowoczesne wyposażenie Zielonej Pracowni

Nowa pracownia została wyposażona w 6 nowoczesnych, multimedialnych stanowisk do pracy w grupach oraz stół konferencyjny do otwartych dyskusji. Każde stanowisko do pracy w grupie 5-6 osobowej wyposażone zostało w laptop, tablet oraz duży monitor z głośnikami połączony z laptopem. W pracowni został również zainstalowany punkt dostępowy Wi-Fi, aby uczniowie mogli korzystać podczas nauki z innych pomocy naukowych poprzez swoje smartfony. Dodatkowo sala wyposażona jest w tablicę multimedialną wraz z projektorem krótkoogniskowym, stanowisko dla nauczyciela z komputerem, wizualizer i ruchomą tablicę obrotowo jezdną.

Projekt dofinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 30 000 zł. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 37.763,88 złotych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.