Wiadomości z Zabrza

Otwarcie nowego sezonu w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

  • Dodano: 2021-05-04 07:30, aktualizacja: 2021-05-04 07:41

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników piękna przyrody – w sobotę 1 maja, o godz. 10.00, otwarty został Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. 

Każdego roku Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zostaje otwarty dla odwiedzających z początkiem maja. Pracownicy Ogrodu cały czas intensywnie pracowali, aby każdy zwiedzający mógł znów cieszyć się piękną przyrodą.

Nowością w tym sezonie są m.in. dwie tablice interaktywne o drzewach liściastych i iglastych. Jedna z nich zlokalizowana jest w alei klonowej, a drugą będzie można znaleźć przy wąwozie z paprociami.

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roślin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych.

Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami.

W tym roku szklarnie są wyłączone ze zwiedzania ze względu na przygotowania do inwestycji, na którą Miasto Zabrze pozyskało środki zewnętrzne z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.