Wiadomości z Zabrza

Otwarcie nowego sezonu w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

  • Dodano: 2020-05-25 08:15, aktualizacja: 2020-05-25 07:01

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników piękna przyrody - w minioną sobotę sobotę, o godz. 10.00, otwarty został  Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. 

Każdego roku Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zostaje otwarty dla odwiedzających z początkiem maja. Niestety, z powodu epidemii, w tym roku musieliśmy zaczekać trochę dłużej. Jednak pracownicy Ogrodu cały czas intensywnie pracowali, abyśmy po zniesieniu ograniczeń, znów mogli cieszyć się piękną przyrodą.

Nowością w tym sezonie są m.in. układane z kamienia ścieżki, które dodają otoczeniu jeszcze większego uroku

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roślin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych. Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami. W 2004 r. na terenie Ogrodu założono Rosarium, które obsadzone zostało 2500 sztuk róż, różnych typów w 64 odmianach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.