Wiadomości z Zabrza

Otwarcie kin, ale nie wszystkich

  • Dodano: 2021-02-12 11:30, aktualizacja: 2021-03-17 14:36

Od dzisiaj do 26 lutego obostrzenia zostały częściowo poluzowane i kina mogą znów wpuszczać na sale widzów. Jednak nie wszystkie kina zamierzają się otworzyć.

Warunkowe otwarcie kin

Przez dwa tygodnie, od 12 do 26 lutego, rząd zezwolił na częściowe poluzowanie obostrzeń dotyczących między innymi kin. W zamian muszą one stosować się do rygorystycznych zasad dotyczących reżimu sanitarnego, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji. Na sali kinowej może znajdować się tylko 25% publiczności. 

Nie wszystkie kina będą otwarte

Nie wiadomo czy po 26 lutym kina nie zostaną znów zamknięte, dlatego część kin nie zdecydowała się na otwarcie. Wiązałoby się to z byt dużymi wydatkami na logistykę i promocję. Multikino wciąż pozostaje zamknięte. Na swoim facebooku zamieścili komunikat informujący o tym, że ich kina nie zostaną otwarte w najbliższym czasie.

Otwarte kina w Zabrzu

Wszyscy, którzy najbliższy walentynkowy weekend chcą spędzić w kinie, mogą odwiedzić Planet Cinema znajdujące się w centrum handlowym Platan. Kino to będzie otwarte tylko w dniach 12-14 lutego. Aktualny cennik można znaleźć na stronie internetowej kina. Poniżej znajduje się repertuar Planet Cinema na najbliższe dni.


Kino Roma, czyli najstarsze kino na Górnym Śląsku, będzie otwarte przez najbliższe dwa tygodnie, aż do 26 lutego. Na otwarcie kina przygotowano specjalny repertuar. 

– Pierwsza projekcja to ciekawy kryminał o zagadkowym zniknięciu kobiety podczas burzy śnieżnej, reżysera Dominika Moll. Film "Tylko zwierzęta nie błądzą" otrzymał dwie nominacje Cezara w tym za najlepszą aktorkę drugoplanową. Druga projekcja to głośny film Agnieszki Holland "Szarlatan". Czeski kandydat do Oscara opowiadający słodko-gorzką historię, rozpisaną na kilkadziesiąt lat, ukazującą człowieka rozdartego między wykorzystywaniem swych umiejętności do pomagania ludziom a uleganiem żądzom, z którymi walczyć nie potrafił – Kino Roma informuje na swoim facebooku.

Na ten moment nie wiadomo czy kina będą mogły pozostać otwarte po 26 lutego, czy znów czeka je zamknięcie. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że możliwy jest powrót do całkowitego zamknięcia kin, jeśli znowu wzrośnie liczba zakażeń.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.